Oszczędne elektro-rowery to naprawdę fajna sprawa

rower elektryczny sklep

Na bank każdy uczestnik dróg publicznych zauważył, że zaczęły się na nich pojawiać rowery elektryczne. Na pierwszy rzut oka pojazdy te mogą przypominać standardowy rower. Dodatkowo wyposaża się je jednak w układ napędu elektrycznego. Oczywiście na popularność e-roweru nie wpłynęła sama łatwość użytkowania. Wpływ na tą sytuację miały także inne czynniki. Wymieńmy zatem największe zalety elektro-roweru.

Pierwotnie rowery elektryczne miały zastosowanie głównie podczas rehabilitacji. Pojazdy świetnie nadawały się do przywracania sprawności osobom po złamaniach kończyn, z protezami stawów, zwyrodnieniami kostnymi, niewydolnością mięśni i licznymi schorzeniami układu krwionośnego. Sytuacja taka głównie rozbijała się o elektryczne wspomaganie pedałowania. W ten sposób pacjenci mieli zapewnioną odpowiednią dawkę ruchu oraz wysiłku fizycznego i jednocześnie ich organizm nie był przeciążany. Idealne wyważenie pozwala na szybki powrót do samodzielności i zdrowia.

Szybko okazało się jednak, że rehabilitacja to nie jedyne przeznaczenie dla rowerów elektrycznych

Spokojnie mogą się one nadawać jako środek transportu do miasta. Dzięki zwartej konstrukcji są w stanie poruszać się między autami stojącymi w korku oraz w zgodzie z prawem mogą korzystać ze szlaków dla rowerzystów. W ten sposób w godzinach szczytu o wiele szybciej można dotrzeć do miejsca przeznaczenia. Elektro-rower w mieście sprawdzi się także w kwestii parkowania. Pojazd można zatrzymać praktycznie wszędzie i dodatkowo nie poniesiecie żadnych opłat związanych z wykonanym postojem.

W dzisiejszych czasach ludzie w coraz większym stopniu zaczynają liczyć się z gotówką

Ucieszą się więc, że jazda na rowerze elektrycznym może przynieść naprawdę potężne oszczędności. Pełne naładowanie akumulatora może maksymalnie kosztować 2 złote. Na takiej baterii pokonacie jednak nawet 140 km. Jeżeli teraz zestawić wartość tą z kosztem użytkowania samochodu, otrzymujemy ewidentną przewagę e-roweru. Wydatki związane z napędem to jednak jedynie początek oszczędności. Ponieważ według europejskiego statusu prawnego elektryczny rower należy traktować jak rower normalny, nie musicie wydawać pieniędzy ani na jego rejestrację, ani coroczne ubezpieczenie. W ten sposób kolejna suma zostaje w waszej kieszeni.

Jedna z ostatnich zalet roweru elektrycznego wiąże się z ekologią

Ponieważ pojazd napędzany jest jednostką elektryczną, bezpośrednio nie emituje praktycznie żadnych szkodliwych związków do atmosfery. W ten sposób użytkownik elektro-roweru nie przyczynia się do pogarszających się warunków życia na ziemi, ocieplającego się klimatu i poszerzającej się dziury ozonowej. Ponadto jeżeli Polska kiedyś zdecyduje się na system dopłat do rozwiązań proekologicznych, będziecie mogli starać się o dofinansowanie do zakupu roweru elektrycznego.

You Might Also Like

Back to top